EstateName.com – The Manufacturing Cost of an Air-conditioning Unit is $544
Announcement
Thank you for your kind support for SnapSolve! We are terminating operations of SnapSolve on July 31, 2022. The personal data we collected will be deleted. We sincerely apologize for any inconvenience caused by these adjustments. If you have any questions or concerns, please feel free to contact our customer service through [email protected]
FREE
NCERT doubt solving & Exam Prep App
SnapSolve is the choice of over 1M Indian students for doubt-solving & learning.
How Can SnapSolve Help You?
Get Solutions with a Simple Snap
Snap a Picture of Your Doubt
Whenever you face any doubt , open SnapSolve and scan it with your phone camera.
Learn with SnapSolve
Whenever you face any doubt, open SnapSolve and get an instant solution by simply taking a picture of it.
Whenever you face any doubt, open SnapSolve and get an instant solution by simply taking a picture of it.
Strengthen your knowledge by taking FREE chapter-wise quizzes.
Check out detailed NCERT solutions of all problems.
Watch FREE concept videos and get full knowledge of complex problems.
Why SnapSolve?
Free
All study related content & features are absolutely FREE to access.
Comprehensive
We provide solutions and study materials for ALL subjects, boards, and grades.
Efficient
Solve doubts instantly, learn and practice together at the same time.
Detailed Solution
Step-by-step text and video solutions to crack all doubts.
Learning Content
Practice with our FREE mock tests, sample papers, and chapter quizzes to score high marks in exams.
Subject Experts
We have subject experts from IIT and other top institutions to develop premium learning content.
Questions have been solved
Students have chosen SnapSolve
Let’s Hear from Your Peers
It is the best doubt-solving app for any student. When I have doubt in any question, I just take the pic of that question and get video solution right away.
Alisha · 1 month ago
4.5
Review from Google Play
The Manufacturing Cost of an Air-conditioning Unit is $544
Sumber: https://www.snapsolve.com/class0/math/cbse-222857369